Zadnje dneve mediji veliko poročajo o okužbah z novim koronavirusom 2019-nCoV tudi v naši bližini.

Po včerajšnjih (24.2.2020) usmeritvah Ministrstva za šolstvo in šport  (MIZŠ) NIJZ vrtcem in šolam  svetujejo, da sledimo njihovim navodilom. To pomeni, da redno zračimo prostore, skrbimo za higieno kašlja in kihanja, si dosledno in temeljito umivamo roke.
V vrtcu  bomo  po napotkih MIZŠ pripravili “Načrt zagotavljanja kontinuiranega dela v vzgojno izobraževalnih zavodih ob pojavu in širjenju korona virusa v Sloveniji”.

Vsi zaposleni v vrtcu izvajajmo  vse  preventivne ukrepe, ki jih je predlagal NJIZ in  se nahajajo na naslednji povezavi:

V nadaljevanju bomo spremljali situacijo in se ravnali po priporočilih in navodilih NIJZ, ministrstva in drugih pristojnih inštitucij.

Prav je, da smo odgovorni do vseh otrok in zaposlenih in mednje ne širimo viroz in drugih nalezljivih bolezni. Če imamo znake virusnih ali drugih nalezljivih obolenj, je prav, da ostanemo doma in pri tem upoštevamo navodila NIJZ-ja. V kolikor se vam ali vašemu otroku v tem času pojavijo znaki, ki kažejo na okužbo s koronavirusom (povišana telesna temperatura, kašelj, občutek pomanjkanja zraka, težko dihanje), o tem po telefonu ali elektronski pošti obvestite svojega izbranega zdravnika in oddelek v vrtcu. Ne hodite v ambulanto nenapovedano, da ne boste okužili še drugih in se ravnajte po navodilih zdravniške službe. Če se pri otroku v tem času pojavijo znaki, ki kažejo na okužbo s koronavirusom (povišana telesna temperatura, kašelj, občutek pomanjkanja zraka, težko dihanje), o tem po telefonu ali elektronski pošti obvestite svojega izbranega zdravnika in oddelek v vrtcu. Ne hodite v ambulanto nenapovedano, da ne boste okužili še drugih in se ravnajte po navodilih zdravniške službe.

Verjamemo, da nam bo s skupnimi prizadevanji uspelo ohraniti zdravje vseh otrok  in zaposlenih.

Marta Korošec
Ravnateljica

NAČRT ZAGOTAVLJANJA KONTINUIRANEGA DELA V VRTCU VODMAT V ČASU KORONAVIRUSA (pdf)

(Skupno 204 obiskov, današnjih obiskov 1)